W HOŁDZIE MISTRZOWI KINA I SILE MARZEŃ

PROJEKT  POLSKIEGO RADIA PIK  ORAZ  KATEDRY DZIENNIKARSTWA, NOWYCH MEDIÓW I KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ UNIWERSYTETU KAZIMIERZA WIELKIEGO W BYDGOSZCZY

O czym marzą dziś młodzi ludzie? Czy ich marzenia różnią się od pragnień ich rodziców?   Czy trudne wkraczanie w dorosłość pozbawia nas marzeń? Czy odważamy się chcieć jak najwięcej od życia? Czy znajdujemy motywację i siłę, by realizować swoje cele? Odpowiedzi na te pytania poznamy na zakończenie ROKU KIEŚLOWSKIEGO. Polskie Radio Pomorza i Kujaw wraz z Katedrą Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej UKW przygotowali medialno-edukacyjno-społeczny projekt nawiązujący do filmu dokumentalnego Krzysztofa Kieślowskiego z 1980 roku pt. „Gadające głowy”, w którym wybitny autor filmów zadawał kilkudziesięciu ludziom w różnym wieku te same pytania dotyczące fundamentalnych spraw: kim jesteś? czego pragniesz? Po ponad 30 latach, pokolenie, które urodziło się już w wolnym kraju, odpowie na podobne pytania: co jest dla Ciebie najważniejsze? O czym marzysz? Zadadzą je sobie nawzajem studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej UKW i wychowankowie placówek opiekuńczych w Bydgoszczy. Swoje odpowiedzi nagrają w Pracowni Radiowej Katedry Dziennikarstwa UKW przy Placu Kościeleckich 8 w Bydgoszczy. Nagrania będą częścią audycji radiowej poświęconej znaczeniu marzeń w naszym życiu i możliwościach ich realizowania. Spotkanie na uczelni, a potem w Radiu PIK być może zaowocuje nową pasją związaną z mediami, nauką lub działalnością społeczną, na pewno nowymi znajomościami, i zapewne - interesującą wymianą myśli na ważne tematy.

Monika Siwak-Waloszewska