Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów

Konferencja: The Future of Media, Mediatization, Journalism and Communication - video i fotorelacja

Konferencja: The Future of Media, Mediatization, Journalism and Communication - video i fotorelacja

7-8 maja 2019 r. w Bibliotece UKW odbyła się międzynarodowa konferencja The Future of Media, Mediatization, Journalism and Communication,  zorganizowana przez naszą Katedrę. Konferencja wpisała się w obchody 50-lecia Uczelni, ale także 500-lecia dziedzictwa Leonarda da Vinci.

W komitecie naukowym konferencji znaleźli się znani medioznawcy i komunikolodzy z Polski i innych krajów: Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Finlandii, Jamajki czy Kolumbii, a udział wzięli nie tylko badacze mediów i komunikowania z UKW i innych polskich ośrodków, lecz także z Brazylii, Ukrainy, Czech, Rosji, Finlandii, Węgier, Hiszpanii, Turcji czy Hong Kongu.

W programie konferencji, który znaleźć można na stronie internetowej dedykowanej wydarzeniu: www.futureofmedia.ukw.edu.pl, znalazło się wiele interesujących tematów, dotyczących przyszłości dziennikarstwa, różnych typów mediów i form komunikowania, a także gier. W ramach konferencji zaprezentowana została m.in. gra Memory Gliders, jako element projektu #Again Never Again: Teaching Transmission of Trauma and Remembrance Through Experiential Learning.
Konferencja została dofinansowana przez Województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

Relacja telewizyjna - TVP Bydgoszcz

http://bydgoszcz.tvp.pl/42517264/jak-w-przyszlosci-beda-wygladac-media