Praktyki w greckim portalu polonijnym POLONORAMA!

Portal Polonijny w Grecji POLONORAMA (www.polonorama.com) zaprasza naszych studentów na praktyki:

"Jesteśmy zespołem, który od 12 lat tworzy Portal Polonijny w Grecji pod nazwą POLONORAMA (www.polonorama.com), pod czujnym okiem pani Marzeny Mavridis – pomysłodawcy, twórcy i głównej naczelnej. Jesteśmy gronem osób zafascynowanych Grecją jak i promocją Polski na jej obszarze. Staramy się ze wszystkich sił dotrzeć do całej Polonii mieszkającej w Grecji kontynentalnej i na wyspach, jak i Polaków, którzy są zainteresowani tym krajem bądź po prostu są jego sympatykami.

Do naszych głównych zadań należy informowanie rodaków – szczególnie tych mieszkających w Atenach bądź Salonikach, o wydarzeniach historycznych, kulturalnych promocyjnych, a także o charakterze współpracy grecko – polskiej przy Ambasadzie Polski w Atenach. Bierzemy udział w licznych przedsięwzięciach promujących Polaków w Grecji, wspieramy każdą kampanię Ambasady Polskiej i Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Atenach czynnie uczestniczymy w targach międzynarodowych w Atenach.

Dodatkowo, staramy się informować naszych czytelników o wydarzeniach i rozwijających się atrakcjach turystycznych zarówno na obszarze Grecji jak i Polski. Prowadzimy wywiady z ciekawymi osobami ze świata greckiego i Polakami – gośćmi galerii artystycznych, opery czy filharmonii w Atenach.

Jesteśmy pierwszym portalem polonijnym, który może pochwalić się tak dużym doświadczeniem w zakresie relacji polsko – greckich i chcemy kontynuować nasz rozwój poprzez zapraszanie kolejnych miłośników dziennikarstwa na obczyźnie. Znając potrzeby młodych ludzi, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nie tylko uczelni, ale i pracodawców zapraszając Państwa do współpracy. Od dwóch lat bierzemy udział w programie stażowym z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

Podstawą do współpracy uczelni i portalu są studenci chętni do szlifowania dziennikarskiego warsztatu oraz nawiązywania kontaktów z nowymi ludźmi. Charakteryzujący się samodzielnością, pomysłowością, cierpliwością i odpowiedzialnością, znający bardzo dobrze język angielski w mowie i piśmie (mile widziana znajomość języka greckiego).

Nasze staże dają możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w nowych ekscytujących warunkach kulturalnych i politycznych. Nasi stażyści mają więc okazję także znacząco wzbogacić portfolio oraz zwiększyć swoje szanse na rynku pracy na polu bardzo konkurencyjnym.

Portal POLONORAMA proponuje wspaniałe warunki dla rozwijania swoich umiejętności i daje niekończące się inspiracje dla ciekawych tematów do pisania.

Jesteśmy otwarci na wszelkie rozmowy i z chęcią udzielimy szerszej informacji zainteresowanym, którzy chcieliby odbyć praktyki studenckie w portalu POLONORAMA."