Grafika; Jakub Majewski i Peter Makai na złoto-niebieskim tle. Digra 2023, Sevilla 2023, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Grafika; Jakub Majewski i Peter Makai na złoto-niebieskim tle. Digra 2023, Sevilla 2023, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Pracownicy IKSIM na konferencji DIGRA2023

Duży sukces pracowników Katedry Badania Gier i Technologii Informacyjnych.
dr Jakub Majewski oraz dr Peter Makai zakwalifikowali się na konferencję DIGRA2023, najważniejszą i największą konferencję naukową dotyczącą gier video.

W tym roku konferencja odbędzie się w Sevilli w Hiszpanii. Nasi pracownicy wygłoszą następujące referaty:

• dr Jakub Majewski: "Pushing in from the Margins: Player Efforts to Insert Polish-Lithuanian Cultural Heritage into Games" (razem z dr hab. Michałem Mochockim oraz dr Pawłem Schreiberem)
  • dr Peter Makai: "Monkey Island as a Theme Park Going Beyond Hyperrealism: Ron Gilbert’s Auteurial Style and Thematic Concerns"

Gratulujemy i życzymy udanych obrad.