Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów
Zdjęcie z tyłu sali na konferencji Zdjęcie z tyłu sali na konferencji

Badacze z Katedry Badania Gier na konferencji GamesLit 2023

W tegorocznej konferencji Games and Literary Theory Conference (GamesLit) aktywnie zaangażowanych było dwóch badaczy z Katedry Badania Gier i Technologii Informacyjnych IKSiM.

Dr Peter Makai wygłosił referat „Was It All Just A Simulation?: (Over)interpreting the Endings of LeChuck’s Revenge and Return to Monkey Island”.

Dr Jakub Majewski natomiast był częścią zespołu prezentującego się podczas konferencji. Wygłosił referat razem z drem Michałem Mochockim z Wydziału Literaturoznawstwa UKW, kierownikiem zespołu projektowego NCN OPUS, którego członkiem jest Jakub Majewski. Prezentacja zatytułowana była „Intent and Content in Polish Sarmatian Videogames”.

GamesLit to coroczna konferencja dla literaturoznawców zainteresowanych poszerzeniem zakresu teorii literatury oraz badaczy gier zajmujących się adaptacją metodologicznego i teoretycznego podejścia teorii literatury do badania gier. To międzynarodowe wydarzenie; w jego komitecie naukowym znajdują się czołowi akademicy z obszaru literaturoznawstwa i groznawstwa. Konferencja co roku organizowana jest w różnych krajach, w tym roku odbyła się w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim.

Strona konferencji

Poniżej prezentujemy zdjęcia z wystąpień naszych pracowników.