Maria Vasylieva odbiera nagrodę Maria Vasylieva odbiera nagrodę

Studentka dziennikarstwa UKW z nagrodą Grand PiK 2023!

Maria Vasylieva - studentka II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej UKW - otrzymała Nagrodę Główną Akademickiego Grand PiK, ufundowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, za utwór "Moja wojna". Nagrodę, zgłoszoną przez Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów UKW, przyznano naszej studentce "za emocjonalną opowieść młodej osoby próbującej znaleźć swoje nowe miejsce poza ojczyzną, ogarniętą wojenną pożogą".

Konkurs Artystycznych Form Radiowych Grand PiK to prestiżowy konkurs, zainicjowany przez Radio PiK w 2007 roku. "Jego idea miała zachęcić autorów do poszukiwania nowatorskich form sztuki radiowej. Towarzyszące konkursowi warsztaty reportażowo-słuchowiskowe stworzyły unikatową w skali kraju platformę wymiany doświadczeń, prezentacji i oceny artystycznych poszukiwań twórców" - czytamy na stronie konkursu.

Laureatka odebrała nagrodę na uroczystej gali, która odbyła się 11 maja 2023 r. w Filharmonii Pomorskiej.

Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!