sala wykładowa sala wykładowa

Wykład dr Joanny Janiszewskiej o Tanzanii na KUTW

Już w najbliższą środę, 31 maja, o godzinie 16.00, w Auli Biblioteki UKW, odbędzie się kolejny wykład dla słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach roku akademickiego 2022-2023. Naszym gościem będzie dr Joanna Janiszewska z Instytutu Komunikacji Społecznej i Mediów UKW. Zabierze nas w jeden z najpiękniejszych przyrodniczo regionów świata - do wschodniej Afryki, a dokładnie do Tanzanii. Piękno przyrodnicze tego kraju jakże bardzo kontrastuje z dotykającymi mieszkańców problemami natury społecznej i głodem.
Wykład nosi tytuł "Głód na świecie - przykłady walki z głodem, biedą i ubóstwem w Tanzanii"
Serdecznie zapraszamy.

Joanna Janiszewska jest doktorem socjologii, etnolożką, resocjalizatorką, kuratorką społeczną, wykładowczynią w Instytucie Komunikacji Społecznej i Mediów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Od lat zaangażowana w działania na rzecz osób wykluczonych, grup mniejszościowych i imigrantów. Prawa człowieka oraz ochrona dziedzictwa narodowego i przyrody to kolejne pola jej aktywności. Jako watchdogini stoi na straży równego traktowania, jawności i przejrzystości instytucji publicznych.