Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów
informacja o konferencji wyświetlana na ekranie przy wejściu do biblioteki UKW informacja o konferencji wyświetlana na ekranie przy wejściu do biblioteki UKW

Konferencja MEDIA – CZŁOWIEK – ŚWIAT CYFROWY - podsumowanie

Za nami druga edycja konferencji MEDIA - CZŁOWIEK - ŚWIAT CYFROWY zorganizowanej przez Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów. Wyniki swoich badań zaprezentowali studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Konferencję otworzył Dyrektor IKSiM dr hab. Radosław Sajna-Kunowsky, prof. ucz., a nad odpowiednim jej przebiegiem czuwała zastępca Dyrektora ds. Kształcenia dr Anna Garczewska.

W pierwszym panelu Michał Jankowski (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) opowiedział o reklamach tworzonych przez słynnych reżyserów filmowych; Natalia Woźnica i Kacper Hnatowicz (ekonomia) przedstawili wpływ streamingowych platform wideo na rynek telewizji tradycyjnej; Karolina Homeja i Piotr Kwiatkowski (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) wygłosili referat o ewolucji i transformacjach memu internetowego; Laura Śniegocka (humanistyka drugiej generacji) zabrała nas do świata wirtualnej mody - nierealnych możliwości i realnych konsekwencji; a Oliwia Rumińska (pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią) do internetowego świata matek nowoplemiennych; Adrianna Nowicka (dziennikarstwo i komunikacja społeczna) zaprezentowała sposoby przeprowadzania wywiadów z seryjnymi mordercami; a Anna Dovgopolyk i Yelyzaveta Zabolotna (ekonomia) opowiedziały o wojnie na Ukrainie w przekazach mediów tradycyjnych i społecznościowych.

W drugim panelu Wiktoria Szopińska i Maja Czarnecka (socjologia) przedstawiły wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu "Bydgoszczanie o Bydgoszczy!”; Jan Radzimierski (ekonomia) opowiedział o inwestycjach w kryptowaluty; a Wiktor Krukowski (psychologia) o tym, jak media społecznościowe nas pochłaniają i jakie to niesie zagrożenia.

Serdecznie dziękujemy prelegentom za ciekawe prezentacje, a słuchaczom za liczne przybycie.