Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów

Praktyki w ramach Konferencji World Canals Conference

W dniach 24-26 czerwca 2024 roku Miasto Bydgoszcz będzie gospodarzem Światowej Konferencji Kanałów (World Canals Conference - WCC) organizowanej pod patronatem i przy współpracy Inland Waterways International. Konferencja odbędzie się Młynach Rothera i Teatrze Kameralnym. To coroczne święto entuzjastów żeglugi śródlądowej, które odbywa się na przemian w Europie, Azji i Ameryce (2019 – Chiny, 2021 – USA, 2022 – Niemcy, 2025 - USA). Będzie to kolejna sposobność do kontynuacji dyskusji na temat rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce oraz osadzenia jej w kontekście międzynarodowym.

Organizatorzy spodziewają się zebrania sporego grona ekspertów w Bydgoszczy, jak również naukowców, przedsiębiorców, reprezentantów władz publicznych oraz promotorów korzystania ze śródlądowych dróg wodnych, także pod względem turystycznym. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów, pomysłów, a przede wszystkim poznania rozwiązań stosowanych w innych krajach. WCC2024 to wreszcie możliwość budowania relacji pomiędzy wszystkimi, którzy na co dzień korzystają, dbają i rozwijają żeglugę śródlądową, nie tylko w Polsce.

Oprócz spotkania nad Brdą i Wisłą, uczestnicy będą mieli okazję, by poznać inne, ważne miejsca związane z żeglugą śródlądową w Polsce, w ramach organizowanych wizyt studyjnych.

 

Termin: 24-26 czerwca 2024, od 8 do 17.

Miejsca: 24.06 Teatr Kameralny, 25-26.06 Młyny Rothera

Zakres prac: wsparcie organizatorów, informacji udzielane uczestnikom konferencji, pomoc uczestnikom konferencji (wolontariusze będą mieli identyfikatory i prawdopodobnie koszulki). Przed wydarzeniem szkolenie i wizja lokalna. Niezbędna komunikatywna znajomość j. angielskiego.

Wymiar praktyki: do zrealizowana do 50 godzin. Po konferencji studenci otrzymają zaświadczenia ze wskazaną liczbą godzin.

Strona konferencji: wcc2024bydgoszcz.pl

Osoba do kontaktu w sprawie realizacji praktyki (wolontariatu): Marta Jaskulska, Katedra Socjologii Kultury i Komunikowania, martajas@ukw.edu.pl