wykład  wykład

Inauguracja współpracy ze Strażą Pożarną i nowej Rady Interesariuszy kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna

10 czerwca br. w Bibliotece Głównej UKW zainaugurowano współpracę naszego Instytutu z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Wykład inauguracyjny dla pracowników pionu informacyjnego Straży Pożarnej pt. "Wprowadzenie do komunikowania interpersonalnego i masowego" wygłosił dr hab. Radosław Sajna-Kunowsky prof. uczelni, a p. Rzecznik wojewódzkiej PSP st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska oraz p. Rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski spotkali się ze studentami II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, przedstawiając m.in. możliwości praktyk zawodowych.
W tym samym dniu odbyło się także w siedzibie Instytutu inauguracyjne posiedzenie Rady Interesariuszy kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna, na którym gościli m.in.: red. Dominik Księski - wydawca m.in. tygodnika "Pałuki", dr Katarzyna Szewczyk - rzecznik prasowa Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, red. Magdalena Gill z Radia PiK, dziennikarz sportowy red. Hubert Malinowski z TVP oraz red. Miłosz Kalaczyński z magazynu i portalu "Bydgoszcz Informuje". Do składu Rady dołączyła także p. Rzecznik Małgorzata Jarocka-Krzemkowska oraz inne osoby z naszego miasta i regionu. Powołana Rada Interesariuszy ma na celu pomoc w podnoszeniu jakości studiów i praktyk zawodowych.
Wszystkim naszym Gościom dziękujemy za współpracę!