grafika telefonu grafika telefonu

XI edycja Olimpiady Wiedzy o Mediach

Współczesne media intrygują, dziwią, oburzają. Często jednak powodem takiego stanu rzeczy jest brak rzetelnej wiedzy o ich funkcjonowaniu, historii i ewolucji, strukturze i mechanizmach działania. Uniwersytet Warszawski pragnie wyjść naprzeciw temu zjawisku i zachęcić społeczeństwo, a zwłaszcza ludzi młodych, do zainteresowania się tym elementem otaczającej nas rzeczywistości. Efektem tego jest podjęta osiem lata temu inicjatywa polegająca na zorganizowaniu I edycji Konkursu Wiedzy o Mediach, a w kolejnych latach Olimpiady Wiedzy o Mediach. We wszystkich dziesięciu edycjach nasze przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony nauczycieli
i uczniów. Miło nam poinformować Państwa, że w tym roku szkolnym przystępujemy do organizacji XI edycji.

W Olimpiadzie tej, organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz 15 innych uczelni z całego kraju, uczestnicy - uczniowie szkół ponadpodstawowych - walczyć będą o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Od ubiegłego roku olimpiada wpisana jest na listę olimpiad uwzględnianych w rankingu szkół organizowanym przez „Perspektywy”.

Zwracamy się zatem z uprzejmą prośbą o przekazanie uczniom informacji dotyczących Olimpiady.
W załączeniu przekazujemy plakat informacyjny oraz ulotki. Szczegóły znaleźć można na stronie http://owm.edu.pl.

Liczymy na to, że nasza inicjatywa, podobnie jak w latach ubiegłych, spotka się z życzliwym przyjęciem z Państwa strony i zaowocuje licznymi sukcesami Państwa uczniów.

Kalendarium olimpiady

Rok szkolny 2024/2025 (XI edycja)

• Zgłoszenia uczestników do Olimpiady poprzez elektroniczny formularz do dnia 25  października 2024 r.
  • Nadsyłanie prac do Komitetów Okręgowych do dnia 12 listopada 2024 r.
  • Ogłoszenie wyników pierwszego etapu – 22 listopada 2024 r.
  • 13 grudnia 2024 – drugi etap Olimpiady (zawody okręgowe)
  • 21-22 marca 2025 r. - trzeci etap Olimpiady (zawody centralne)