Wizyty profesorów z Finlandii, Ukrainy i Indii

W dniach 2-4 kwietnia 2019 r. wizytował w naszym Uniwersytecie (w ramach programu Erasmus+) prof. Raine Koskimaa, który jest założycielem i pracownikiem Centre of Excellence in Game Culture Studies na Uniwersytecie Jyväskylä (Finlandia).

W dniach 6-14 maja gościliśmy prof. Lidię Smolę z ukraińskiego NTUU KPI (Narodowego Uniwersytetu Technicznego Ukrainy - Politechniki Kijowskiej).

Grant NCBR na studia dualne z humanistyki drugiej generacji

Ponad 1,5 mln zł. przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na studia dualne z humanistyki drugiej generacji, które ruszyć mają od roku akademickiego 2019/2020.

Dr hab. Iwona Benenowska na konferencji w Senacie RP

Dr hab. Iwona Benenowska została zaproszona na konferencję w Senacie RP. Spotkanie pt. Etyka w komunikacji: jak naprawić debatę publiczną w Polsce odbyło się 19 marca 2019 r. Zostało zorganizowane przez Komisję Kultury i Środków Przekazu oraz Zespół Etyki Słowa Rady Języka Polskiego PAN. Otwarcia dokonał Marszałek Senatu RP - Stanisław Karczewski.

Forum Młodych Medioznawców i Komunikologów PTKS - zapisy

Program mentoringowy FMMiK PTKS to szansa nie tylko na dialog naukowy, ale również propozycja formy współpracy z uznanymi badaczami reprezentującymi nowo utworzoną dyscyplinę nauk o komunikacji społecznej i mediach. W edycji 2019 grono mentorów reprezentują kierownicy 8 sekcji badawczych działających w ramach Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.