Maturzysto! Postaw na przyszłość - na innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną

Chcesz mieć szeroko otwarte drzwi do kariery zawodowej? Chcesz wykonywać pracę, którą lubisz i która będzie Ci sprawiać przyjemność? Interesuje Cię sfera publiczna, chcesz zarządzać i być dobrym liderem? Tak? Super!

Myślę, że warto wybrać innowacyjność. A gdy zaczynają się przedmioty ze specjalności, wtedy już jest bardzo ciekawie – mówi nam Natalia Chmiel, studentka innowacyjności. - Musisz przyjść do nas i wybrać nasz kierunek. Kierunek przyszłości!

Trzyletnie studia licencjackie ukierunkowane na innowacyjne myślenie i kreatywność. Będziesz kształcił się na specjalnie dobranych zajęciach, przygotowujących do pełnienia roli liderów w firmach jak i w społecznościach. Trendy krajowe pokazują, że eksperci w zakresie sfery publicznej są nieustannie poszukiwani przez pracodawców. U nas sam wybierasz profil spośród trzech specjalności:

• Branding - zostaniesz specjalistą w zakresie promowania, projektowania i budowania świadomości marki. Zyskasz umiejętności samodzielnego kształtowania strategii marek. Potencjalnymi miejscami pracy będą firmy marketingowe, konsultingowe, agencje rekrutacyjne.
  • Coaching – jeden z najbardziej modnych i popularnych specjalności ostatnich lat. Tutaj zdobędziesz kompleksową wiedzę na temat specyfiki coachingu i mentoringu. Będziesz przygotowany do wspierania rozwoju pracowników, wprowadzania zmian oraz zarządzania rozwojem kariery, finansami, relacjami z otoczeniem.
  • Strategie rozwoju lokalnego i regionalnego – nauczysz się wykonywania kompleksowych przedsięwzięć prorozwojowych na szczeblach lokalnych i regionalnych. Otrzymasz wiedzę na temat finansów publicznych. Posiądziesz umiejętności tworzenia strategii marketingowych, mające na celu podnoszenie konkurencyjności miast i regionów. Wykształcimy pracowników, których poszukują instytucje takie jak urzędy gminy, powiatach oraz urzędach marszałkowskich.

Studenci stawiają na innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną. - Mamy świetne opinie wśród studentów i kadry kierowniczej, którzy mają na co dzień do czynienia z kierunkiem innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną - kierunek ciekawy, większość wykładowców to ludzie z pasją. Kierunek to połączenie politologii, marketingu i administracji. Proponowane specjalności trafią w każdy gust obecnych maturzystów - dowiadujemy się od Emila Stróżyka, studenta, który dany kierunek wybrał, jako uzupełnienie po magisterce z administracji.

- Kierunek ten otwiera przede wszystkim umysły młodych ludzi. Prowadzę przedmiot pn. nowe idee polityczne - to uświadomienie studentom, że możliwy jest świat inny niż ten, który jest, że przyszłość jest nieodgadniona, że są różne alternatywy. Tylko poprzez otwarcie się na nowe idee polityczne, czerpanie z nich tego, co dla ludzkości najważniejsze, najbardziej właściwe i pozytywne, możemy wspólnie zmieniać świat, Polskę i siebie samych. Ten kierunek to po prostu otwieranie wrót przyszłości, a raczej ich uchylanie i zerkanie w przyszłość – mówi dr hab. Paweł Malendowicz, profesor nadzwyczajny UKW.

Musisz się sam przekonać. Na naszej uczelni wyszkolimy Cię na świetnego fachowca. Studiując z nami, masz wiele możliwości na przyszłość! Jeśli jesteś zainteresowany rozwojem sfery publicznej, ten kierunek sprosta Twoim oczekiwaniom!

Wiedza i umiejętności

Studiując innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, zdobędziesz doświadczenie w zakresie m.in podstaw ekonomii i finansów, podstawy organizacji i zarządzania, polityki lokalnej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Z nami zyskasz umiejętności posługiwania się specjalistycznym językiem angielskim z zakresu kierunku kształcenia. Przykładowymi przedmiotami realizowanymi w czasie trwania studiów są: sztuka wystąpień publicznych, badania marketingowe, marketing internetowy, nowe idee polityczne, public relations i wiele innych ciekawych przedmiotów potrzebnych, by zostać specjalistą w swojej branży.

Wybierając UKW - wybierasz przyszłość!

Wiktoria Kolczyńska, Marta Szczupacka, Hubert Cholewa, Szymon Pieniążek