Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów

Regionalistyka europejska - studia na prestiżowym, przyszłościowym kierunku

Fascynuje Cię Europa? Chciałbyś poznać jej wszystkie tajemnice? Regionalistyka europejska czeka na Ciebie! Wielowymiarowy program nauczania da Ci możliwość zdobycia wszechstronnej wiedzy na temat kontynentu – od historii i geografii po stosunki międzynarodowe i panujące prawo. Staniesz się ekspertem z zakresu problematyki Europy, co otworzy Ci drzwi na wiele zagranicznych rynków pracy. - Kierunek ten jest w dużej mierze interdyscyplinarny. Cecha ta niewątpliwie wyróżnia go z dzisiejszej oferty wielu uczelni państwowych i prywatnych. Regionalistyka europejska jest więc doskonała dla osób, które chcą się rozwijać i mają otwarte horyzonty, chcą poznawać świat, ale także rozumieć zachodzące w nim procesy oraz te, które go ukształtowały – podkreśla dr Paweł Wawryszuk, wykładowca na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. – Studia te stają się przysłowiową wędką, dają możliwości i je rozszerzają. Regionalistyka europejska jest kierunkiem dla ludzi świadomych tego, co chcą w przyszłości robić, przede wszystkich kreatywnych i myślących perspektywicznie – dodaje.

Specjalności na kierunku

W trakcie pierwszego roku nauki będziesz miał możliwość wyboru specjalności, którą rozpoczniesz już w trzecim semestrze.

  • Regionalistyka w Polsce pozwoli Ci m.in. na zbadanie historii i czynników, które wpłynęły na rozwój Europy na przestrzeni czasów.
  • Regionalistyka w Unii Europejskiej - da Ci ona szansę na pozyskanie wiedzy z zakresu działalności instytucji europejskich oraz funkcjonowania i relacji państw w Unii Europejskiej.

Praca czeka na Ciebie\

Urzędnik w instytucjach państwowych? A może przewodnik po najpiękniejszych regionach Starego Kontynentu? Twoje kompetencje po ukończeniu regionalistyki europejskiej na UKW sprawią, że staniesz się pożądanym przez pracodawców specjalistą.

  • Jeżeli chodzi o pracę po regionalistyce europejskiej, to naprawdę jest w czym wybierać. Poszukiwane są osoby wykwalifikowane na stanowisko specjalisty do projektów unijnych, eksperci od spraw europejskich związanych z UE są też pożądani w różnego rodzaju urzędach i instytucjach. Nierzadko oznacza to rozwojową pracę umysłową, dzięki której można nabyć niezbędnego doświadczenia i poszerzyć swoje kompetencje – informuje Kasia Jagła, studentka regionalistyki europejskiej.

Będziesz miał szansę pracować w niemalże każdym państwie Europy, co pozwoli Ci na bliskie poznanie zupełnie nowych kultur oraz ludzi. Poza samorozwojem możesz również mieć realny wpływ na rozwój kontynentu poprzez działania w różnego rodzaju strukturach państwowych. Poznając podczas studiów problemy rozmaitych regionów, będziesz mógl pomóc w podwyższeniu poziomu życia w Europie.

Postaw na regionalistykę europejską

Innowacyjny kierunek, który zapewni Ci dobrze płatne stanowiska na niemalże całym kontynencie, a także sprawi, że będziesz mógł jednocześnie rozwijając się zawodowo, poznawać nowe obszary. Wykwalifikowana kadra naukowa i atrakcyjny program nauczania spowodują, że studia staną się podróżą prowadzącą do wymarzonej pracy. Postaw na regionalistykę europejską, postaw na rozwój!

Dorota Borowska,  Natalia Rajchel, Radosław Łączkowski, Wiktor Reinke